TRAFO KAPILARI

Trafo kapıları güvenlik ve dayanıklılık için tasarlanmış olup 50 X 50 X 3 mm kutu profil ,60 x 60 x 3 mm kutu profil den imal edilir .profil üzerine 1.5 mm sac arkalı önlü kaynatılır ve iki sac arasına Taşyünü konur. Kanadın altında ve üstünde menfez yada panjurlu ılarak imal edilmiştir.

 

MENTEŞELER

Kapılar 100 mm ağır hizmet tipi 4,0 mm kalınlığında flanşlı milli menteşelerle donatılmıştır.

 Kapılar elektrostatik fırın boyada boyanır. İstenirse şartnameye görede endüstriyel boyalar uygulanır.

 

Kapılarda gömme kilit sistemi panikbarlı arkasında basma kollu standart olarak çift kanatlı kapılarda dıştan sürgü sistemi yada gizli alt ve üst panikbar uyumlu sistem ıygulanır.

 

PANJUR HAVALANDIRMALARI

Havalandırma delikleri iç kısımda haşerelere karşı dayanıklı bir örgü elek ile kaplanmıştır.

 

KAPI AĞIRLIĞI

75 kg/m2

 

KURULUM

Kapılar ve çerçeveler bir bütün olarak şantiyeye teslim edilecektir. Yüklenici tarafından kurulduğunda, kapı ve çerçeve ünitesi, kapı/kapılar kapalı konumda olacak şekilde kare şeklinde ve dik olarak monte edilmelidir. Alt ön kenar/kenarlar veya kapı/lar, kapının çerçeve üzerindeki dikey yükünü desteklemek için sıkıştırılmalıdır. Tuğla tatmin edici bir şekilde kürlenene kadar kama/kamalar çıkarılmamalıdır.

Yangın mahallinden çıkış konusunda önemli olan yangın kapıları; binaların yangın merdivenlerine açılmaktadır.

Yangın mahalinden çıkış konusunda önemli olan yangın kapıları; binaların yangın merdivenlerine açılmaktadır. Genel olarak yapıların arka ya da yan bölümlerinde yer alan kapılardan insanlar can güvenliğiyle çıkış yapmaktadırlar. Artık yüksek yapılarda yangın kapılarının bulunması zorunlu hale gelmiştir. Yangın esnasında insanların güvenle çıkış yapabilecekleri noktalar olarak dikkat çekmektedir.

Yangın Kapısı Ölçüleri

Acil çıkış kapısı olan yangın kapıları arasında; exit yazısının bulunduğu kapılar oldukça fazladır. 30 dereceden başlayacak şekilde sırasıyla; 60 derece, 90 derece, 120 derece ve 180 dereceye kadar dayanıklı yangın kapıları mevcuttur. Birçok yangın kapısı modelinin yer aldığı bu alanda; panik barlı yangın kapısı, camlı yangın kapısı, çelik kapı, dekoratif yangın kapıları, standart yangın kapıları gibi modeller de bulunuyor. Aynı zamanda yangın kapısının olmazsa olmazları arasında; kapı aksesuarları da yer alıyor. Kapı kolları ve şaft kapakları bu alanda ön plana çıkıyor.

Yangın Özellikleri

Yangın çıkan ortamla ilişkinin kesilmesi ve insanların ve ilgili yapının güvenliğini sağlayan kapıya yangın kapısı adı verilmektedir. Yangın kapılarının bazı teknik özelliklerinin bulunması da gerekmektedir. Bu teknik özellikler sayesinde yangın açığa çıktığında insanların can ve mal güvenlikleri koruma altında olacaktır.

 • Dışarıdan kapalı olsa bile içeriden kapının açılmasına yardımcı olan panik kolu,

 • Sıcaklıkla genleşerek dumanı asla dışarıya sızdırmaması,

 • Özel conta,

 • Ateşe dayanıklı cam takılabilme özelliği,

 • Tek ya da çift kanat özelliği,

 • İç ya da dışa açılım,

 • Sağa ya da sola açılım,

 • Ayarlanabilen menteşeler,

 • Yaylı menteşe,

 • Dumanı sızdırmayan kapı altı giyotini,

 • İstenilen ral rengiyle boyalı,

 • Ortalama en uygun kasa türleri,

 • Yangına dayanıklı hidrolik.

MONTAJ KOLAYLIĞI; Kasa ile Kanat arasındaki Mesafeyi Ayarlama İmkanına Sahip, Özel Malzeme ve Dizayn Kasa ve Kapı Montajına Göre Özel İmal Edilmiştir 

Kapı Montajında Kaynak ve Delme İşlemine Gerek Kalmadan Montaj